تصویب مرحله اول طرح جامع جمع آوری و دفع آبهای سطحی شهر دستگرد

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار
  4. chevron_right
  5. تصویب مرحله اول طرح جامع جمع آوری و دفع آبهای سطحی شهر دستگرد

مهندس رحیمی شهردار دستگرد:
تصویب مرحله اول طرح جامع جمع آوری و دفع آبهای سطحی شهر دستگرد

شهردار دستگرد: از تصویب طرح جامع جمع آوری و دفع آبهای سطحی شهر دستگرد خبر داد.

مهندس اصغر رحیمی ضمن عرض تبریک عید مبعث به همه ی مسلمانان جهان و بویژه مردم شریف شهر دستگرد ؛ به عنوان عیدی به شهروندان گرامی شهر دستگرد بیان کرد: مرحله اول طرح اصلاح نقاط سیل‌خیز و محل تجمع روان آب‌ها در شهر دستگرد پایان یافت و از این پس شهری ایمن تر در مقابل سیلاب خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری دستگرد ؛ مهندس اصغر رحیمی از اتخاذ تمهیدات لازم جهت ساماندهی روان آب ها و سیلابهای احتمالی از جمله ساماندهی دو مسیل قدیمی شهر خبر داد.

وی در این رابطه افزود: سیلاب مرکزی شهر از محله میلاد تا منطقه کارگاهی ، سیلاب اسلام آباد از جاده سین تا انتهای صحرای دستگرد ، خیابان بعثت از میدان نورباران تا پارک بهارستان و خیابان قدس از میدان شهدا تا محله ی ملک الشعرای بهار از جمله مهمترین مسیرهای دفع روان آب هاست که در حال ساماندهی می باشد.

شهردار دستگرد در ادامه با اشاره به مسطح بودن شهر دستگرد و کم بودن شیب طولی در معابر شهری تصریح کرد: به منظور مرتفع نمودن این مشکل در ادامه حفر چاههای جذبی در سالهای گذشته بیش از ۴۸ حلقه چاه جذبی جدید در سال جاری حفاری شد.

رحیمی ادامه داد: با حفر چاه‌های مذکور از تجمع روان آب‌ها ناشی از بارندگی در شهر دستگرد جلوگیری می‌شود.

شهردار دستگرد، حفر کانال، لایروبی و بهسازی جوی و نهرها و بازگشایی مسیرهای حرکت آب در سطح شهر به‌منظور سرعت بخشی به خروج سیلاب و تهیه و آماده‌سازی تجهیزات برای جلوگیری از ورود روان آب‌ها به محل سکونت و کسب ‌و کار شهروندان در مواقع بحرانی را از دیگر اقدامات انجام‌شده در قالب این طرح عنوان کرد.

رحیمی خاطرنشان کرد: به همین منظور تجهیزات لازم خریداری‌شده و با ساماندهی انبار بحران ، نیروهای شهرداری برای مقابله با وقوع سیل، خطر جاری شدن روان آب و جلوگیری از خسارت به شهروندان آمادگی کامل دارند .

وی لایروبی حوضچه‌های شهری، احداث حوضچه جدید، تعمیر پمپ‌های مکنده و کف کش آب و آماده‌سازی آن‌ها برای مواقع ضروری ، تهیه و تأمین ملزومات مقابله با وقوع حوادث سیل و برگزاری مانور آموزشی کارکنان ستاد بحران را از برنامه‌های در دست اقدام شهرداری به‌منظور کاهش خسارات سیل به شهروندان برشمرد.

شهردار دستگرد با بیان اینکه پایان سال جاری با ریزش باران های سیل آسا شهر دستگرد هم مانند سایر شهرها در برخی نقاط با آب گرفتگی روبرو بود افزود: این آب گرفتگی ها با تلاش شبانه روزی نیروهای خدمات شهری شهرداری موانع برطرف شد و هیچگونه خسارت مالی در پی نداشت.
در پایان از زحمات کلیه نیروهای خدمات شهری و نیز اعضای ستاد بحران شهر تقدیر و تشکر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سیزده − هشت =

فهرست