آیین رونمایی و نصب پلاک های هوشمند پستی شهر دستگرد

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار
  4. chevron_right
  5. آیین رونمایی و نصب پلاک های هوشمند پستی شهر دستگرد

شهرداری و شورای اسلامی شهر دستگرد با همکاری اداره پست استان اصفهان با هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد ریال در راستای نصب ۹ هزار پلاک و کدپستی هوشمند منازل و اماکن شهر دستگرد طی ۴۵ روز اقدام خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری دستگرد در روز شنبه مورخ ۱۴۰۲.۴.۳ آیین رونمایی و نصب پلاک و کدپستی هوشمند شهر دستگرد برای اولین بار در بین شهرهای استان پس از کلان شهر اصفهان و یکی از اولین شهرهای کشور با حضور آقای حاجی نماینده محترم مردم شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی ، مهندس باقری مدیر کل محترم اداره پست استان اصفهان ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا قربانی امام جمعه محترم شهر دستگرد ، کارشناسان محترم اداره پست استان اصفهان ، آقای معینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان برخوار ، آقای عالی محمدی بخشدار مرکزی شهرستان برخوار ، آقای رحیمی رئیس اداره پست شهرستان برخوار ، جناب سرگرد رنجکش فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی علیه السلام ، جناب سرگرد اسدی از گردان عملیاتی ۱۰۸ امام حسین علیه السلام ، آقای شهبازی سرپرست شهرداری دستگرد ، اعضای محترم شورای اسلامی شهر دستگرد و جمعی از اهالی و معتمدین شهر برگزار شد.
کار مطالعاتی و به هنگام سازی این پروژه از دیماه سال قبل انجام شده و در این راستا تصمیم گرفته شد که اولین پلاک و کد پستی هوشمند از درب آستان مقدس امامزاده ادهم علیه السلام شروع شود که برکت آن شامل همه شهروندان عزیز گردد.

طبق آمار و ارقام مدیر کل محترم اداره پست استان اصفهان حدود ۹۷۰۰ پلاک هوشمند برای شهر دستگرد ساخته شده و ان شاء الله تا اواسط مردادماه نصب خواهد شد.
مدیر کل پست استان اصفهان در این آیین بیان کرد:

پلاک های پستی هوشمند و آبی دارای بارکُد و نشانگر کد پستی ۱۰ رقمی هستند و بعنوان یکی از ابزارهای ارائه خدمات هوشمند می‌تواند برای انواع خدمات مانند پست، تلفن، آب، برق و گاز مورد استفاده قرار گیرند.

وی با بیان اینکه در بارکد مندرج روی پلاک، اطلاعات ملک و سایر خدمات قابل مشاهده است، اظهار داشت: این امکان برای همه دستگاه‌های خدمات رسان فراهم شده است تا اطلاعات مربوط به هر واحد را در این پلاک، بارگذاری و سپس از آن استفاده کنند.

باقری با اشاره به اینکه نصب پلاک های شهری یکی از پیش نیازهای اجرای طرح ” نشانی ملی استاندارد ایرانیان ” و سامانه جامع اطلاعات مکانی (gnaf) است، خاطرنشان کرد: طرح ملی “جی‌نف” با هدف یکسان‌سازی نشانی همه شهروندان در حال اجراست و کُد پستی ۱۰ رقمی نمایانگر هویت مکانی یک فرد خواهد بود.

وی این طرح ملی را یکی از پروژه های اولویت‌دار در اقتصاد مقاومتی و به‌منظور شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد دانست و اضافه کرد: در این طرح یک آدرس استاندارد با کدپستی منحصر به‌فرد (یونیک) و ۱۰ رقمی متصل به نقشه جغرافیایی برای هر مکان معرفی می شود که بعنوان یک ” کلید مشترک ” می تواند در ارائه انواع خدمات مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل پست استان اصفهان ادامه داد: این کلید مشترک برای موارد بسیاری مانند مدیریت بحران، مدیریت بهینه شهری و شهر هوشمند، شماره گذاری خودروها، ساماندهی سرویس مدارس، محدوده زوج و فرد ترافیکی و عدالت آموزشی کاربرد دارد.

سامانه جامع اطلاعات مکانی (gnaf) در واقع امکان بررسی و صحت‌سنجی یک نشانی فیزیکی به همراه موقعیت و مختصات جغرافیایی آن را در کشور مقدور می‌سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

9 + 18 =

فهرست