روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار
  4. chevron_right
  5. روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

همه ساله، هشتم ماه مه، مصادف با ۱۸ اردیبهشت، مراسم گرمیداشت نهضت بین‌­المللی صلیب سرخ و هلال احمر به عنوان یک شبکه بشردوستانه جهانی متشکل از ۸۰ میلیون نفر که آماده به کمک به افراد متأثر از بلایا ، مخاصمات و مشکلات بهداشتی و اجتماعی هستند برگزار می‌­شود.

این تاریخ منطبق با سالروز تولد هانری دونان، بنیانگذار کمیته بین‌­المللی صلیب سرخ و اولین برنده جایزه صلح نوبل است که در تاریخ ۸ مه ۱۸۲۸ چشم به جهان گشود.

بشردوستی، بی‌غرضی، بی‌­طرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، یگانگی و جهان‌­شمولی: این اصول بنیادین هفتگانه چارچوب اخلاقی، عملیاتی و سازمانی کار نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است. این اصول در بطن رویکرد این نهضت در کمک به مردم نیازمند در جریان مخاصمات مسلحانه، بلایای طبیعی و دیگر شرایط اضطراری قرار دارد. پایبندی به این اصول ماهیت بشردوستانه کار نهضت را تضمین نموده و به طیف گسترده فعالیت­‌هایی که در سراسر جهان انجام می‌­دهد انسجام می‌­بخشد.

ضمن تقدیر و تشکر از آقای علیرضا میرزاعلیان که در سال گذشته با پیگیری‌های زیاد اقدام به تأسیس خانه هلال در شهر دستگرد نموده‌اند، این روز را به همه هموطنان گرامی بویژه شهروندان عزیز شهر دستگرد که در این سازمان و شبکه جهانی به صورت رسمی و سازمانی و یا افتخاری و بشردوستانه فعالیت می کنند تبریک عرض می نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

هفده + شش =

فهرست