توصیه های پیشگیری از سالک

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار
  4. chevron_right
  5. توصیه های پیشگیری از سالک

توصیه های پیشگیری از سالک

1. بااستفاده از پشه بندهای بهداشتی هنگام خواب و استراحت شبانه ، نصب توری ریز بافت(ترجیحا فلزی) در جلو دربهای ورودی و پنجره های محل سکونت و کار خود ،استفاده منظم و صحیح از حشره کشهای خانگی در اماکن سربسته و نیز استفاده ازمواد دورکننده حشرات هنگام کار و حضور در فضای باز از ابتلاء به بیماری سالک در امان بمانیم.
2. جمع آوری و دفع صحیح و مستمر و بهداشتی زباله ، کودهای حیوانی و نخاله های ساختمانی از موثرترین راههای پیشگیری از ابتلاء به بیماری سالک می باشد.
3. عدم تجمع زباله ، کودهای حیوانی و نخاله های ساختمانی در معابر، بین منازل و نزدیک مناطق مسکونی وخودداری از جاری نمودن فاضلاب منازل در معابر عمومی ورعایت فاصله مناسب محل تخلیه و دفن آنها (حداقل پنج کیلومتر) از مهمترین اقدامات در برنامه کنترل بیماری سالک می باشد.
4. در مناطق آلوده به سالک با عدم حضور در خارج از منزل در ساعات غروب آفتاب و شب می توان از مبتلا شدن خود و عزیزانمان به سالک جلوگیری کنیم.
5. کنترل و پیشگیری از بیماری سالک نیازمند مشارکت مجدانه و مستمرکلیه ارگانهای دولتی ذیربط و همکاری تک تک افراد جامعه با مرکز بهداشت شهرستان می باشد.
6. با کسب اطلاعات و افزایش آگاهی خود در مورد بیماری سالک ،خود و خانواده خویش را از ابتلاء به آن دور نگه دارید.
7. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیماری سالک به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت محل زندگی خود مراجعه فرمایید.
8. مجزا نمودن محل زندگی انسان از دام و مبارزه با جوندگان بخصوص موش صحرائی از مهمترین اقدامات در کنترل سالک است.
9. پوشیدن لباس مناسبی که تمام بدن را هنگام خواب یا استراحت شبانه در فضای باز بپوشاند احتمال ابتلاء به سالک را کاهش می دهد.
10. توسعه ساخت و ساز به سمت حاشیه مناطق آلوده و نزدیک تاغزارهاو لانه جوندگان بخصوص موش صحرائی بعنوان مخزن بیماری سالک از مهمترین دلایل ابتلاء افراد آن خانواده ها به بیماری سالک است.
11. اجتناب از رفتن به مناطق آلوده به سالک بخصوص هنگام غروب آفتاب و شب از مهمترین راههای مبتلا نشدن به بیماری است.
12. بهسازی محیط زندگی و ترمیم شکافها و حفره های موجود در دیوارها و سایر محلهای زندگی انسان و دام از راههای موثردر کنترل بیماری سالک می باشد.
13. آسفالت نمودن معابر، کوچه ها و خیابانهای خاکی و خشکاندن کامل و پر کردن گودالهای مرطوب از روشهای کنترل بیماری سالک در مناطق آلوده می باشد.
14. در صورت مشاهده هر گونه برجستگی قرمز رنگ یا زخم در نقاط باز بدن که بیشتر از دو هفته بطول انجامد جهت بررسی از نظر ابتلاء به بیماری سالک باید به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی محل سکونت خود یا نزد پزشک مراجعه کنیم.
15. از بین بردن موش صحرائی و سگهای ولگرد و کنترل سگهای گله و صاحبدار از راههای کنترل بیماری سالک می باشد.
16. زباله،نخاله،کودهای حیوانی، موشهای صحرائی و تاغزارها را از نزدیک محل زندگی خود دور کنیم تا به سالک مبتلا نشویم.
17. بیائید دست در دست هم و با مشارکت همگانی بیماری سالک را کنترل و از ابتلاء و درد و رنج غنچه های نوشکفته زندگیمان جلوگیری کنیم.

روابط عمومی شهرداری دستگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

2 × 1 =

فهرست